""
Eng
Ukr
Rus

Думки експертів

Органічне молоко зменшує ризик серцево-судинних захворювань. 

Незбиране органічне молоко містить набагато більше жирних кислот омега-3, які сприяють здоровій серцевій діяльності, ніж звичайне молоко. Науковий журнал  (США) опублікував результати досліджень, згідно з якими органічне молоко здатне значною мірою зменшувати ризик серцево-судинних захворювань. 

Чарльз Бенбрук, професор Вашингтонського університету, заявив про те, що будь-яке молоко корисно для людей, однак в органічному молоці є деякі переваги. Воно має стійкий зміст омега-3 жирних кислот, які є, наприклад, в рибі і лляному маслі, і невелика кількість омега-6 кислот, якими рясніють смажені продукти, в тому числі і картопляні чіпси. 

Згідно з вимогами США для продуктів з органічним маркуванням, молочні корови повинні знаходитися певну кількість часу на пасовищі і харчуватися там рослинами з високим вмістом омега-3 кислот. Для порівняння, звичайне молоко надходить від корів, основний раціон яких складається з кукурудзи з високим вмістом омега -6 кислот. 
Дослідження фінансувалося кооперативною фермою Organic Valley, що продає органічні молочні продукти. Експерти підтвердили, що висновки фахівців ферми були достовірними, однак роль молока в здоровій дієті і вплив жирних кислот на профілактику серцево-судинних захворювань поки остаточно не з'ясовані. 

Дослідники розглянули 384 зразка органічного і звичайного цільного молока, зібраних протягом 18 місяців по всій країні. Хоча загальна кількість жиру в молоці була майже однаковою, органічне молоко містило на 62% більше омега-3 жирних кислот і на 25% менше жирних кислот омега-6. 

Відношення омега-6 до омега-3 в органічному молоці було 2,28, тобто набагато нижче, ніж коефіцієнт 5,77 у звичайному молоці. Ці параметри не поширюються на знежирене молоко, в якому жирних кислот практично немає. Дослідження стало сигналом для США до заклику людей споживати більше молочних продуктів, а також продуктів морського походження, в яких містяться омега-3 кислоти. 
 Додано: 11.12.13 11:45 | RSS-стрічка 
За матеріалами http://www.medicinform.net/

***

Інтерв’ю з Еріком Майлі та Штефаном Шюрманом. Консультантами "ЕтноПродукт"

Журнал «Тваринництво сьогодні», жовтень 2012р. «Органічна альтернатива для українського молочарства».
Штефан Шюрман, консультант з органічного молочного виробництва, Дослідний інститут органічного сільського господарства FiBL, Швейцарія.
 
-    (кор.) Ваші пропозиції/бачення стосовно органічного молочного виробництва в Україні?  
-    Україна має величезний потенціал для органічного молочного виробництва, оскільки на ринку якість продукції дуже низка. Споживачі чекають корисної для здоров’я продукції і готові платити за неї гарну ціну.  
-    (кор.) Чому органічне молоко і молочна продукція краща ніж традиційна?  
-    Це натуральна, корисна для здоров’я продукція, яка піддається мінімальній обробці. Гарантується добробут тварин. Не використовуються хімічні речовини. Не містить ГМО. Стале виробництво, що не знищує природні ресурси.

***

Органічне сільське господарство сприяє збільшенню рівня вуглецю в ґрунті

«Органічне сільське господарство дає користь для навколишнього природного середовища шляхом зв’язування атмосферного вуглецю в органічній речовині ґрунту», - стверджує група міжнародних експертів на чолі з вченими з Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).  В новому дослідженні, опублікованому в наукових працях Національної академії наук (PNAS), вони проаналізували дані 74 порівняльних польових досліджень, під час яких вимірювався рівень органічного вуглецю в ґрунті (гумусу) в різних ґрунтах, що використовуються в системах органічного та традиційного сільського господарства у всьому світі. Серед них близько 20 показали результати, що дали можливість порівняти рівень зв’язування вуглецю серед систем господарювання.

м. Фрік, Швейцарія, 16 жовтня 2012 року. http://www.fibl.org/en/media.html

Все у житті людини і тварин залежить від стану верхнього шару гумусу живого грунту (Photo: Thomas Alföldi, FiBL)

Загальні результати дослідження показали, що запаси органічного вуглецю в ґрунті склали на 3,5 метричні тони на гектар більше в органічному господарстві порівняно з неорганічним, і що органічні сільськогосподарські системи зв’язували до 450 кг більше атмосферного вуглецю на гектар в рік шляхом зв’язування CO2 в органічній речовині ґрунту.

Були також виявлені значні відмінності в рівні вуглецю в різних сільськогосподарських системах, порівняно з системами, що базуються на органічних системах без внесення гною, взятого з інших господарств. «Результати, отримані за період у 14 років, в середньому були однаковими і значними. Отримані результати показують, що ґрунти, які обробляються органічним методом, акумулюють органічну речовину в ґрунті, і таким чином, через таке зв’язування, двоокис вуглецю з повітря», - каже Андреас Гаттінгер з FiBL.

Однак дослідники зазначили, що є деякі відмінності в тому, як органічним сільськогосподарським системам вдається зв’язати атмосферний вуглець, а іншим - ні. На відмінності в рівні вуглецю в ґрунті, що спостерігалися в органічному і традиційному сільському господарстві, вплинули, в основному, методики, типові для змішаного типу господарювання, тобто тваринництво в поєднанні з рослинництвом, що характеризується переробкою органічної речовини через гній та кормові бобові в сівозміні.

Рівні вуглецю в ґрунті при сучасних методах ведення сільського господарства, ймовірно, підвищаться, якщо до будь-якої системи сільськогосподарського виробництва будуть застосовуватися заходи, властиві органічному сільському господарству.

Двоокис вуглецю – це парниковий газ і збільшення його концентрації в атмосфері впливає на зміну клімату. Органічне сільське господарство має потенціал для того, щоб зменшити негативний вплив кліматичних змін шляхом зв’язування атмосферного вуглецю в ґрунті.

Таким чином, органічне сільське господарство відіграє важливу роль сільського господарства, «дружнього» для клімату. Однак, дослідники попереджають, що зв’язування вуглецю – це лише частина глобальних зусиль, направлених на зменшення негативного впливу кліматичних змін; необхідно постійно зменшувати викиди двоокису вуглецю та інших парникових газів у всіх секторах для того, щоб боротися з проблемою кліматичних змін.

Окрім цього, необхідно провести додаткові дослідження, щоб оптимізувати здатність сільськогосподарських систем зв’язувати вуглець і оцінити результати на різних ґрунтах, в різних агроекологічних зонах та системах землеробства.

Ця робота була частиною проекту «Квоти на викид вуглецю для сталого розвитку систем землекористування» (CaLas), що фінансується фондом «Mercator Foundation Switzerland».
Ми також отримали підтримку від Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН в контексті Круглого столу з питань органічного сільського господарства та кліматичних змін, зустрічі експертів якого також зробили внесок в це дослідження.
Оригінал публікації: A. Gattinger, A. Mueller, M. Haeni, C. Skinner, A. Fliessbach, N. Buchmann, P. Mäder, M. Stolze, P. Smith, N. El-Hage Scialabba, та U. Niggli (2012) «Збільшення запасів вуглецю в верхніх шарах ґрунту при веденні органічного сільського господарства». Наукові праці Національної академії наук.

Посилання на публікацію: http://www.pnas.org/content/early/2012/10/10/1209429109.full.pdf+html
Контактна особа: Андреас Гаттінгер (Andreas Gattinger), Відділ ґрунтознавства, Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія). Тел.: +41 62 865 04 18, e-mail andreas.gattinger@fibl.org

***

Визнання досягнень від «Green Awards Ukraine 2011»

Продукт «Органічне молоко» від ПрАТ «ЕтноПродукт» став переможцем у номінацій «Кращий «зелений» товар» у проекті «Green Awards Ukraine 2011». Церемонія нагородження найкращих ділових і соціальних «зелених» проектів України відбувалась 15 грудня 2011 в Київському Гольф-Центрі.

2008-2024 © ЕтноПродукт
 
Платформа vasbor3
тел. гарячої лінії +38 (044) 574 84 36